Посвячення храму у Чернігові

IMG 02541Листопадовий день видався досить похмурим. Однак у небі над Черніговом де-не-де проблискувало сонце. Мешканці міста поспішають у своїх справах, проте біля парафії Зішестя Святого Духа здавалося, що час зупинився.У суботу, 7 листопада 2015 року, тут відбувалась знаменна подія, не лише для місцевих парафіян на чолі з Місіонерами Облатами Марії Непорочної, а й для цілої Київсько-Житомирської дієцезії. Архієпископ Петро Мальчук звершив обряд посвячення храму.Католики Чернігова дуже добре пам’ятають 1994 рік, коли у Чернігів приїхав о. Генріх Камінський ОМІ, і відбулось відродження парафії. Хоча раніше у місті було 4 католицьких святині, однак вціліла лише одна, і та була перетворена на державний архів.

Спроби повернути сакральну споруду виявилися марними. І що ж робити? Будувати нову. Відомо, що це робота не з легких. Бог не залишає своїх дітей, і у своєму Провидінні веде їх різними стежками, так було і у Чернігові. І врешті, парафіяни дочекалися моменту, коли будівля їхнього храму була назавжди присвячена Господу.

Урочиста Літургія розпочалась перед закритими дверима храму. Архієпископ Петро привітав зібраних і заохотив "зі щирою побожністю взяти участь у святому обряді, аби ми були духовною святинею і удосконалювались у надприродній любові". Парафіяльна громада передала ключі від храму архієпископу, а той, в свою чергу, - настоятелю о. Ромуальду Опєлці, який відкрив двері, і процесія увійшла до святині.Після цього відбувся обряд покроплення стін і вівтаря нового храму. Залунав гімн «Слава во вишніх Богу». Настала Літургія Слова.

Владика, показуючи лекціонарій, звернувся до зібраних: «Нехай завжди звучить у цьому храмі слово Боже, щоб відкривати вам таємницю Христа і служити вашому спасінню в Церкві».Євангеліє цього дня було від Йоана про те, як Ісус виганяв з храму торгівців та міняйлів, які зробили зі святині торговий дім.Владика у проповіді розповів історію, що відбулась у 1946 році поблизу Верони (Італія). Там працював священик зі спільнотою волонтерів, вони побудували соціальний центр. На його території також був храм. Сталося так, що в тому місці впала бомба, і храм був зруйнований в одну мить. Тоді всі дуже плакали і сумували, бо праця їх рук була знищено дощенту. Однак священик рішуче заявив, що у порівнянні з гріхом, цей вибух є ніщо.

В порівняння з тим нещастям, котре чинить гріх у душі людській, вибух є ніщо. Апостол Павло аж кричить: хіба ви не знаєте, що святинею Божою є ви; хіба не знаєте, що у ваших серцях має жити Дух Святий?Після проповіді спільнота зібраних просила про заступництво святих у цей особливий день, співаючи Літанію до всіх святих. Після цього настав найголовніший момент – молитва посвячення, у якій єпископ просив Святого Духа, щоб цей храм завжди був домом Божим, місцем молитви і зустрічі з Богом, місцем, де збирається люд Божий – Церква Христова – і відправляються святі таїнства. Після завершення молитви було здійснено помазання вівтаря святим миром – єлеєм, освяченим у Великий Четвер. Освячений єлей є символом Самого Христа – Помазаника Божого.

Потім були помазані стіни храму – символу Церкви, спорудженої на наріжному камені – Христі. Після помазання відбулось окадження. Дим ладану, що підноситься вгору, – символ наших молитов, що спрямовуються до Бога. На завершення вівтар був підготований до звершення Євхаристійної Літургії і весь храм наповнився світлом, що символізує Христа – Світло світу.Після Євхаристії відбулося підписання Акту посвячення храму. Свої підписи поставили: архієпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, о. Антоні Бохм ОМІ, Настоятель Польської провінції Місіонерів Облатів Марії Непорочної (до складу якої входить Делегатура в Україні), о. Павло Вишковський ОМІ, Настоятель Делегатури в Україні, о. Віталій Безшкурий, канцлер курії Київсько-Житомирської дієцезії, о. Ромуальд Опєлка ОМІ, настоятель парафії Зішестя Святого Духа у Чернігові.Продовженням святкування став почастунок у нижній частині храму, який підготували для гостей парафіяни.

Матеріал взятий з сайту - http://omi.org.ua/

P.S. У урочистому святі приймали участь священики київскої парафії костелу Святого Миколая, сестри монахині, парафіяльний хор, парафіяни.

IMG 03111IMG 03181IMG 03211IMG 03241IMG 03421IMG 03711IMG 03951

 

 

 

 

IMG 03971IMG 04051IMG 04071IMG 04181IMG 04831IMG 04931IMG 05041

 

 

 

 

IMG 05071IMG 05101IMG 05221IMG 05481IMG 05511

 

 

 

 

 

ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА XI ЗВИЧАЙНУ НЕДІЛЮ17 – 24 червня 2018ogolosh

СЬОГОДНI
Два тижня тому, 26 травня, новим священиком став о. Адріан. Дякуємо Богу за нового священика. Тому сьогодні о 10:00 буде урочиста Божа Служба приміційна о. Адріана зі спеціальним приміційним благословенням. Але теж о. Ад...
Детальніше...

Розклад Святих Мес

НЕДІЛЯ

  8:45 - українською

10:00 - українською

11:00 - en espanol

11:45 - po polsku

13:15 - українською

18:00 - українською

Понеділок

18:30 - українськоюВівторок

  7:00 - українською

18:30 - українськоюСереда

  7:00 - українськоюЧетвер

  7:00 - українською

18:30 - latinaП'ятниця

  7:00 - українською

18:30 - українськоюСубота

  7:00 - українськоюГолос Папи

 

omi.org.ua

ewtn

Radio Marya