Пастирський Лист Єпископів Київсько-Житомирської дієцезії з нагоди Року віри 2012

pastyrskyjlystПреподобні Отці священики, дорогі сестри монахині, усі брати і сестри в Ісусі Христі!

Звертаємося до Вас у зв’язку з тим, що цього року, в нашій римсько-католицькій Церкві, Папа Римський Бенедикт ХVI присвятив цей рік темі віри, який буде відкрито 11 жовтня в базиліці Святого Петра у Ватикані.

«Додай нам віри». (Лк 17, 5) Це благання апостолів до Ісуса Христа котрі зрозуміли, що тільки через віру вони зможуть збудувати особисті відносини з Господом, та бути на висоті покликання, бути Його учнями. Це прохання було вмотивоване досвідченням їхнього обмеження. Не чулися бо, достатньо сильними, щоб вибачити брату. Віра є необхідною також для здійснення знаків, що свідчать про присутність Царства Божого у світі. Смоківниця, що висохла від самих коренів, послужила Ісусові, для утвердження учнів в вірі: «Майте віру в Бога. Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: Двигнись і кинься у море, та не сумніватиметься у своїм серці, лише віруватиме, що станеться те, що каже, – то буде йому так. Тому й кажу вам: Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, – і буде вам так». (Мк 11, 22-24).

Детальніше...

Відкриття Року віри під знаком Другого Ватиканського Собору

rik_wiry144

 

У вівторок, 9 жовтня 2012 р., у Ватиканському прес-центрі відбувся брифінг за участю архиєпископа Ріно Фізікелли, Президента Папської Ради сприяння новій євангелізації, що представив богослуження, яким 11 жовтня на площі Святого Петра Папа Бенедикт XVI відкриє Рік віри. 

Насамперед, доповідач ще раз підкреслив той факт, що відкриття Року віри відбудеться саме в день 50-річчя початку Другого Ватиканського Собору. «Річниця Собору, – сказав він, – є нагодою повернутися до подій, які вирішальним чином позначили життя Церкви ХХ століття та нагодою перевірити вплив навчання Собору протягом цих десятиліть та на наступні роки, позначенні стараннями Церкви в справі нової євангелізації». За словами архиєпископа Фізікелли, вже сам Собор був моментом нової євангелізації, а його річниця заслуговує не лише на те, щоб про неї пам’ятати, але й щоб Церква її належно відсвяткувала.

Детальніше...

Відпусти, які Папа Бенедикт XVI уділив з нагоди Року віри

rik_wiry144

З нагоди Року віри, який в Католицькій Церкві розпочнеться 11 жовтня 2012 року і триватиме до 24 листопада 2013 року, Апостольський Пенітенціарій видав Декрет про повний відпуст тим вірним, які протягом цього проміжку часу виконають визначені Церквою умови.

У Декреті наголошено, що це вже другий з черги Рік віри у Католицькій Церкві; перший був проголошений у 1967 році Папою Павлом VI з нагоди 900-ліття мученицької смерті верховних апостолів Петра і Павла. У наш час, що є періодом великих змін, яких зазнає все людство, Вселенський Архиєрей Бенедикт ХVІ проголосив день 50-літнього ювілею від урочистого відкриття ІІ Ватиканського Собору початком другого Року віри, призначеного для визнання правдивої віри та її правильної інтерпретації за допомогою читання та роздумування над Актами Собору та Катехизмом Католицької Церкви. Цією ініціативою Святіший Отець прагне запросити увесь Божий народ, якого він є Вселенським Пастирем, як також й усіх братів у єпископстві, об’єднатись навколо Наступника святого Петра, щоб пригадати цінний дар віри, який ми отримали. Зокрема, у наші часи усі вірні запрошені дати свідчення своєї віри перед іншими в особливих обставинах щоденного життя.

Детальніше...

Апостольський лист Двері віри Porta Fidei Верховного Понтифіка Бенедикта XVI

  

Для проголошення Року віри

rik_wiry144

1. «Двері віри» (Ді. 14,27) завжди відкриті для нас, проводячи нас до життя у спільності з Богом і пропонуючи приєднатись до Його Церкви. Цей поріг можна переступити, коли проголошується слово Боже, а серце відкрите до формування перемінюючою благодаттю. Увійти в ці двері означає вирушити у подорож, яка триватиме все життя. Вона розпочинається Хрещенням (пор. Рим. 6,4), завдяки якому ми можемо називати Бога Батьком, і закінчується переходом через смерть до вічного життя, що є плодом воскресіння Ісуса Христа, волею якого було, щоб через дар Святого Духа, ввести у свою Славу тих, хто вірить у нього (пор. Ів. 17,22). Визнання віри в Святу Трійцю – Отця, Сина і Святого Духа – означає вірити в єдиного Бога, який є Любов (пор. 1Ів. 4,8): Отця, який, коли сповнилась повнота часів, послав свого Сина для нашого спасіння; Ісуса Христа, який через тайну своєї смерті та воскресіння відкупив світ; Святого Духа, який провадить Церкву через століття, доки ми чекаємо повернення Господа у славі.

Детальніше...

ДУШПАСТИРСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ НА XXIV ЗВИЧАЙНУ НЕДІЛЮUkraine

У неділю:

Вітаємо в нашій парафії нових душпастирів, отців Рафаїла, Богдана та Віталія. Бажаємо їм Божого благословення та натхнення в проповідуванні Доброї Новини.

З огляду на карантин на одній Службі Божій в неділю може бути присутніх тільки 70...


Детальніше...

Голос Папи

Генеральна аудієнція з Папою Франциском, Ватикан, 16 вересня 2020

Пожертвування

Пожертвування на утримання парафії можна

перерахувати на розрахунковий рахунок парафії:

РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ПАРАФІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКОЇ ДІЄЦЕЗІЇ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ У М.КИЄВІ"
Код ЄДРПОУ парафії: 14292153

Банк: АТ "КРЕДОБАНК", МФО 325365
Код ЄДРПОУ банку: 09807862
IBAN: UA 92 325365 0000026009011224273

В графі «Призначення платежу» просимо вказати: «пожертва на храм»

 

або можна перерахувати пожертви через картку:

ПриватБанк № 5168 7554 2662 4116 (Анджей Рак)

 

Заздалегідь дуже Вам дякуємо за допомог, підтримку і розуміння!

Хай Бог Вас благословить!